CHANCE_THIS_TO_IMAGE_URL"https://static.wixstatic.com/media/45ab39_dab56b7855424166870f7be3cefaf721~mv2.png/v1/fill/w_178,h_178,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/Renkli.png"sizes="192x192"/>
top of page

Depremin Açtığı Yaraları Birlikte Saralım!

Adil Haber Sen olarak, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli olarak, 7.7 şiddetinde gerçekleşen ve toplamda 10 ilimizi etkileyen depremin, vatandaşlarımızı olduğu gibi, kurumumuz çalışanlarını da son derece kötü etkilendiğine üzülerek şahitlik ettik. Bu sebeple, bölgede yaşayan ve deprem sonrası ciddi anlamda mağdur duruma düşen mesai arkadaşlarımızın hayatlarının bir nebze olsun normalleşebilmesi ve depremin etkilerinin hafifletilmesi adına, Genel Müdürlüğümüzden, depremden etkilenen 10 ilde bulunan tüm mesai arkadaşlarımıza nakdi yardım yapılmasını talep ettik. İlgili başvurumuza ait tüm detayları ve görselleri aşağıda bulabilirsiniz.06.02.2023 Tarihinde Kahramanmaraş Pazarcık merkezli gerçekleşen ve toplamda 10 ilimizi etkileyen deprem felaketinin, vatandaşlarımızı olduğu gibi, kurumumuz çalışanlarını da son derece kötü etkilendiği herkesin malumudur.


Öncelikle, deprem bölgesindeki arkadaşlarımızın içinde bulundukları durumun vehametini bir kez daha hatırlatmak gerekirse:


· 7.7 büyüklüğündeki ilk deprem gece 04.17 gibi gerçekleşmiş olup insanları uykuda yakalamıştır. Can havliyle kendini evlerinden dışarı atmaya çalışan mesai arkadaşlarımız, kılığını kıyafetini, ayakkabısını, cüzdanını, telefonunu vb. zaruri eşyalarını yanlarına alamadan kendilerini sokakta bulmuştur.

· Tüm kamuoyunun malumu olduğu üzere bölgede, şu ana kadar iki binin üzerinde artçı sarsıntı olmuştur ve artçı sarsıntılar hala devam etmektedir.

· Deprem bölgesinde bulunan mesai arkadaşlarımızın birçoğunun evi yıkılmış, birçoğunun evi ağır hasar görmüş ve oturulamaz hale gelmiştir.

· Bu afette maalesef birçok arkadaşımız ve yakını enkaz altında kalarak hayatını kaybetmiştir.

· Yaralı olarak kurtarılan arkadaşlarımızın ve yakınlarının bazıları da tedavi görmeye devam etmektedir.

· Bölgede can kayıplarının yanı sıra, maalesef kendisinden haber alınamayan, halen kayıp olan insanlar nedeniyle, birçok ailenin, aile bütünlüğü bozulmuş durumdadır.

· Bölgede kış mevsimi ağır seyretmekte olup, özellikle geceleri hava sıcaklığı -10’lara kadar düşmekte ve soğuk, barınma sorunu bulunan bölgeyi ciddi anlamda olumsuz etkilemektedir.

· Bölgede elektrik, su gibi temel gereksinimi sağlayan altyapılar depremin etkisiyle ciddi şekilde zarar görmüştür.

· Bölgeyi terk etmeyen, edemeyen mesai arkadaşlarımız ise geçici barınma merkezlerinde ya da çadırlarda barınarak hayata tutunmaya çalışmaktadır.

· Evini kaybeden ve bölgede barınacak yer bulamayan; bununla birlikte yaşanan travmatik olaylar sebebi ile psikolojik olarak çöküntü içinde olan birçok mesai arkadaşımız, üstsüz başsız, cebinde beş kuruşsuz, afet bölgesi dışındaki farklı illere yakınlarının yanına yerleşmek zorunda kalmıştır.


Tüm bu olağanüstü şartlar göz önünde bulundurulduğunda, neredeyse her şeyini kaybetme noktasına gelmiş ve hatta kaybetmiş mesai arkadaşlarımızın öncelikle kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, sonrasında ise yeniden hayatlarını kurabilmeleri için ciddi anlamda maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyacakları tüm kamuoyu tarafından kabul görecek bir gerçekliktir.


Bilinmesini isteriz ki, tüm mesai arkadaşlarımızın beklentisi, 182 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan vefakar kurumumuzun, hafızalara kazınacak güzel bir adım atması ve bu arkadaşlarımıza ayni ve nakdi yardımda bulunmasıdır.


Bu çerçevede, Adil Haber-Sen olarak, ciddi mağduriyet içinde bulunan mesai arkadaşlarımızın hayatının bir nebze normalleşebilmesi adına, kurumumuzun, depremden etkilen 10 ilde bulunan tüm mesai arkadaşlarımıza, statü farkı gözetmeksizin (taşeron, güvenlik, firma personeli dahil), acil nakdi yardım yapmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz. 

Adil Haber-Sen

Yönetim Kurulu

111 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page