CHANCE_THIS_TO_IMAGE_URL"https://static.wixstatic.com/media/45ab39_dab56b7855424166870f7be3cefaf721~mv2.png/v1/fill/w_178,h_178,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/Renkli.png"sizes="192x192"/>
top of page

Adil Haber-Sen 1. Olağan Genel Kurulunu Gerçekleştirdi!

Adil Haber-Sen 1. Olağan Genel Kurulu 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde, Kocaeli de yapıldı.


Genel Kurul, Açılış Konuşması ile başlarken Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Hazirun listesine göre yoklama alınmasının ardından Adil Haber-Sen Genel Başkanı Kenan ARIK kürsüye gelerek konuşmasını gerçekleştirdi.


Kenan ARIK konuşmasında, Ptt A.Ş Çalışanları tarafından Basın Yayın ve İletişim Hizmet Kolu'nda faaliyet göstermek amacıyla 6 ay önce kurulan Adil Haber-Sen'in henüz çok yeni bir sendika olmasına rağmen, başarılı çalışmalar ortaya koyduğunu ve tüm Ptt Çalışanları'nın takdirini ve saygısını kazandığını dile getirdi. Ptt Çalışanları'nın çözülmeyi bekleyen çok önemli sorunları olduğunu ifade eden Kenan ARIK, Adil Haber-Sen'in alanında donanımlı ve uzman, sendikacı olmanın yanı sıra, aynı zamanda birer çalışan olan yönetim kurulu üyeleriyle ve tüm genç, dinamik ve çalışkan alt kadrolarıyla yoğun bir çalışma temposuna hazır olduğunu söyledi. Sahada, masada ve hukuki olarak, gereken her şekilde çalışanlarının haklarını kazanmak ve korumak amacıyla yılmadan yorulmadan mücadele edeceklerini ve tüm çalışanların takdirine mazhar olacaklarını dile getirdi. Zor bir süreçte, adalet, liyakat ve eşitlik için mücadele ettiklerini ifade eden Genel Başkan Kenan Arık, tüm Basın Yayın ve İletişim Hizmetleri Kolu Çalışanlarından Adil Haber-Sen'e üye olarak destek vermelerini istedi.Faaliyet raporlarının okunması ve ibra edilmesinden sonra sendika zorunlu organlarının seçimi için sandık başına giden üyeler oylarını kullanarak, yönetim kurulu, denetim kurulu ve disiplin kurulu üyelerini ve yedeklerini belirledi. Seçimin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi ve Kenan Arık liderliğindeki kurucu yönetim kurulu güven tazeleyerek yeniden göreve geldi.Yönetim Kurulunda:

Genel Başkanlığa Kenan ARIK,

Genel Sekreterliğe Mehmet Yahya ARVAS

Genel Başkan Yardımcılığına

Mithat EKİNCİ,

Çetin ÖRNEK,

Murat DEMİR,

Tevfik KAYMAKCIOĞLU,

ve Enes AGAŞCI seçildi.
83 görüntüleme1 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment


Mustafa Sari
Mustafa Sari
Jun 08, 2022

Sendikamıza, üyelerimize, mesai arkadaşlarımıza, PTT camiasına, insanlığa hayırlı olsun. Dürüstlüğün, iyi niyetin, samimiyetin, güvenin, adaletin, liyakatın, insan haklarının, hak edilen ücretin, çok ihtiyaç duyduğumuz değerlerin yaşatılması yolunda çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Like
bottom of page